Nyt voit maksaa kertalipun myös pankkikortilla sekä laitteilla joihin on lisätty maksukortti, kuten Apple Pay ja Google Pay.
Linja lähtee Lähtöalueelta A ja ajaa Koulukadun kautta Kivistöntielle, josta linja jatkaa Törnävän kautta Kärkeen. Kärjestä linja lähtee takaisin päin keskustaan Törnäväntieltä. Vaihdot muille linjoille onnistuu jo Koulukadulla.
Reitin varrelta löytyy muun muassa Provinssin festivaalialue eli Törnävän saari, Sorsanpesä, Sedu Törnäväntie ja Sedu Rastaantaival.
1-5 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
EK = Kärki ja Eskoo
Reitti MA – PE: 1 Lähtöalue C Koulukatu – Koulukatu – Kivistöntie – Vapaudentie – Törnäväntie – Kärjenkaari – Kärjentaival – 3 Törnäväntie – Vapaudentie – Kivistöntie – Koulukatu – Lähtöalueet
Reitti 1EK Ma – pe: 1 Lähtöalue C Koulukatu – Koulukatu – Kivistöntie – Vapaudentie – Törnäväntie – Kärjenkaari – Kärjentaival – Ruukintie – Falanderinkatu – törnäväntie – 2 Eskoontie – Törnväntie – Falanderinkatu – Ruukintie – Kärjentaival – 3 Törnäväntie – Vapaudentie – Kivistöntie – Koulukatu – Lähtöalueet