Nyt voit maksaa kertalipun myös pankkikortilla sekä laitteilla joihin on lisätty maksukortti, kuten Apple Pay ja Google Pay.
Linjan ensimmäiset aamun lähdöt lähtevät Nurmon Teposta. Muuten linja lähtee Koulukadulta lähtöalueelta E.
Reitin varrelta löytyy muun muassa Päivölän Citymarket, Tanelinranta, Hyllykallion Tennishalli ja Prisma.
1-4 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
Reitti MA-PE: 1 Kauppakatu – Valtionkatu – Pohjolankatu – Louhenkatu – Sammonkatu – Kalevalantie – Hyllykalliontie – 2 Penttiläntie – Mesikämmen – Penttiläntie – Mäki-Hakolantie – Kertunlaaksontie – Hevoskorventie – Kivisaarentie – Hyllykalliontie – Nurmontie – Ykskorvaasentie – 3 Tepontie – Nurmonjoentie – Länsitie – Nurmontie – Hyllykalliontie – Kivisaarentie – Hevoskorventie – Kertunlaaksontie – Mäki-Hakolantie – 2 Penttiläntie – Mesikämmen – Penttiläntie – Hyllykalliontie – Kalevalantie – Ruukintie – Torikatu – Lähtöalueet