Nyt voit maksaa kertalipun myös pankkikortilla sekä laitteilla joihin on lisätty maksukortti, kuten Apple Pay ja Google Pay.
Linja lähtee Torikadulta Marttilankoulun läheisyydestä. Linja ajaa Puskantien kautta suoraan Vaasantielle ja kääntyy sieltä Niemistöön Heikkiläntielle. Linja kiertää Niemistöntien, Hautalantien ja Auneksentien kautta takaisin Heikkiläntielle. Linjalle 10 vaihdot onnistuvat jo Vapaudentiellä, muille linjoille vaihdot onnistuvat Koulukadulla.
Reitin varrelta löytyy muun muassa Ostoskulma ja Rytmikorjaamo.
Linjaa ei ajeta lauantaisin. Linjaa ajetaan kesäaikana maanantai – perjantai kesäaikatauluilla.
1-2 = Ajantasauspysäkki / Lähtöpaikka
Reitti 11 MA-PE: 1 Torikatu – Koulukatu – Kauppakatu – Valtionkatu – Puskantie – Vapaudentie – Vaasantie – Heikkiläntie – Niemistöntie – Hautalantie – 2 Auneksentie – Niemistöntie – Heikkiläntie – Vaasantie – Vapaudentie – 1 Torikatu